Redzes korekcija ar lēcas implantāciju

Redzes korekcija ar lēcas implantācijuĶirurģiska redzes korekcija sniedz brīvību no brillēm un kontaktlēcām, ar visām dabiski lieliskas redzes priekšrocībām. Bet ko darīt gadījumos, kad redzes lāzeroperācija ir kontrindicēta?

Cilvēkiem ar nopietnām tuvredzības, tālredzības vai astigmātisma problēmām, kā arī tiem, kam dažādu iemeslu dēļ ir kontrindicēta redzes korekcija izmantojot lāzeroperāciju, tiek piedāvāts lielisks risinājums – redzes korekcija ar lēcas implantāciju. Procesā tiek izmantotas īpašas optiskās lēcas, kuras var tikt implantētas acīs, neskarot dabiskās lēcas.

Implantējamu lēcu lietošana ieteicama cilvēkiem ar …:

 • izteiktu tuvredzību (līdz -30,0 D);
 • izteiktu tālredzību (līdz 20,0 D);
 • izteiktu astigmātismu (līdz 6,0 D);
 • šaurām radzenēm.

Redzes korekcija ar optiskās lēcas implantāciju būtībā ir līdzīga korekcijai ar kontaktlēcu palīdzību. Atšķirība vien tā, ka kontaktlēcas tiek manuāli novietotas uz radzenes, bet optiskās lēcas tiek implantētas acs aizmugurējā vai priekšējā kamerā, saglabājot dabisko acs lēcu.

Lēcas implantēšanas priekšrocības:

 • Atrodoties acī, lēca nesaskaras ar varavīksneni un radzeni, tādējādi nepakļaujot tās audu traumu riskam;
 • Tiek nodrošināta implantējamās lēcas unikāla bioloģiska saderība ar cilvēka aci;
 • Optiskā lēca aizsargā tīkleni no UV stariem;
 • Redze atjaunojas 2 līdz 3 stundu laikā pēc operācijas;
 • Saglabāta radzenes struktūras viengabalainība.

Operācijas būtība:

Redzes korekcija ar lēcas implantāciju tiek veikta ambulatori un ilgst apmēram 10 līdz 15 minūtes. Efekts ir tūlītējs un pamanāms uzreiz pēc operācijas. Refrakcijas rezultāts ir salīdzināms ar parastām kontaktlēcām.

 1. Radzenē tiek veikts minimāls iegriezums (3.0mm platumā). Operācijā tiek izmantota tikai vietējā anestēzija, tādēļ nav nepieciešams veikt sāpīgu un salīdzinoši bīstamu pretsāpju līdzekļa poti.
 2. Caur šo griezumu tiek ievietota intraokulārā koriģējošā PRL lēca, kura tiek viegli iestatīta starp acs varavīksnenes un tā saucamo lēcas aizmugurējo kameru.
 3. Ņemot vērā iegriezuma mazo izmēru, operācijas noslēgumā nav nepieciešamas šuves.
 4. Pēc operācijas pacientam 7 līdz 14 dienas jālieto acs pretiekaisuma pilieni.

Mūsu klīnika piedāvā arī pilnu diagnostikas
un ārstniecības palīdzību

Pieteikt konsultāciju