Ātri un bez sāpēm: Latvijā ir pieejams jauns veids, kā uzvarēt glaukomu

Glaukoma ir “klusa redzes slepkava”, kas pakāpeniski un bieži bez jūtamiem simptomiem bojā redzes nervu un acs tīkleni. Vienīgais veids, kā saglabāt redzi, – laikus vērsties pie pieredzējuša ārsta, lai nekavējoties diagnosticētu slimību un uzsāktu ārstēšanu. Kā nesāpīgi un efektīvi ārstē glaukomu pasaules labākajās klīnikās un tagad arī Latvijā, stāsta “Dr. Solomatina Acu klīnikas” profesors Igors Solomatins.

Kas atrodas riska zonā?

Neviens nav pasargāts no glaukomas, bet lielākam riskam ir pakļauti cilvēki, kuri vecāki par 40 gadiem ar augstu tālredzības vai tuvredzības pakāpi, acu traumām, iedzimtību un dažām hroniskām slimībām (hipertensija, diabēts u.c.). Sākotnējā slimības stadijā cilvēks nesaskaras ar sāpēm un diskomfortu, un arī redzes asums paliek nemainīgs. Tas palielina risku, ka glaukomu pie oftalmologa tiek atklāta jau smagā stadijā. Skaidras informācijas trūkums par glaukomu un mūsdienīgām glaukomas ārstēšanas metodēm arī traucē izvērtēt riskus un doties pie ārsta.

glaukomas ārstēšana ar SLT

 

Kā visbiežāk ārstē glaukomu?

Konservatīvā slimības ārstēšana ne vienmēr dod gaidīto rezultātu, un pilieni acs iekšēja spiediena pazemināšanai var būtiski ietekmēt cilvēka dzīves kvalitāti. Savukārt ķirurģiska iejaukšanās var būt efektīva, bet tikai gadījumā, ja nav kontrindikāciju un komplikāciju iespējamības.

 

Kāpēc jaunā SLT glaukomas ārstēšana ir efektīvākā?

Mūsdienās ārstēt glaukomu var saudzīgi un droši ar selektīvo lāzera trabekuloplastikas (SLT) palīdzību. SLT ir vismodernākā ārstēšanas metode, kas pazemina acs iekšējo spiedienu un uzlabo acs hidrodinamisko veiktspēju. SLT dod iespēju dzīvot pilnvērtīgu dzīvi, saglabājot lielisku redzi.

SLT izmanto īpašu “auksto” lāzeru, kas nodrošina minimāli invazīvu procedūru, kā arī jaunākā “Optimis Fusion” lāzera platforma, kuru veiksmīgi izmanto “Dr. Solomatina Acu centra” ārsti, nodrošinot pacientam visprecīzāko un uzticamāko rezultātu.

 

Kā notiek mūsdienīga glaukomas ārstēšana?

Procedūra tiek veikta ambulatori un tā aizņem tikai dažas minūtes. Pirms SLT uzsākšanas pacientam tiek iepilināti sāpju mazinoši acu pilieni un acī tiek ievietota īpaša kontaktlēca. Procedūras laikā pacients atrodas oftalmoloģiskā izmeklēšanas krēslā, un pats process, pateicoties īpaši izstrādātajam mikroskopam, ir līdzīgs ierastai acu pārbaudei.

Mikroskops ir aprīkots ar inovatīvu lāzeru, kas izstaro īsus, zemas enerģijas impulsus, kuri savukārt stimulē dabiskus dziedināšanas procesus, lai pazeminātu acs iekšējo spiedienu. Procedūras laikā oftalmologs veic acs drenāžas sistēmas ārstēšanu, kura ir atbildīga par acs iekšējo šķidruma aizplūšanu, kas noved pie acs iekšēja spiediena normalizēšanās.

Procedūra ir saudzīga acs struktūrām un nesāpīga. Komplikāciju un blakusparādību iespējamība pēc SLT, izmantojot “Optimis Fusion”, praktiski nepastāv.

glaukomas ārstēšana ar SLT

 

Kā pēc SLT notiek atveseļošanās?

Pēc SLT procedūras pacients atgriežas pie ierastajām ikdienas aktivitātēm, tostarp automašīnas vadīšanu. Rehabilitācijas periodā pacients iepilina acīs pretiekaisuma pilienus. Tiklīdz atveseļošanās periods beidzās, pilieni, kuri pazemina acu iekšējo spiedienu, parasti nav jālieto. Tomēr acu iekšējā spiediena kontrolpārbaudes ir nepieciešams veikt regulāri.

 

Cik bieži jāatkārto ārstēšana?

Pateicoties saudzīgajam efektam, SLT var izmantot vairākas reizes. Ievērojams acs iekšējā spiediena pazeminājums pakāpeniski notiek dažu dienu laikā pēc SLT, un rezultāta stabilizācija tiek novērota 1-3 mēnešu periodā. Procedūras efekts ilgst vairākus gadus, taču ir svarīgi regulāri veikt profilaktisko pārbaudi pie oftalmologa. Pēc kāda laika, atkarībā no pacienta individuālajiem radītājiem un ārsta rekomendācijām, procedūra var tikt atkārtota.

 

Kur Rīgā var izārstēt glaukomu ar SLT?

Rīgā selektīvo lāzera trabekuloplastiku, izmantojot jaunāko “Optimis Fusion” lāzera sistēmu, veic pieredzējuši un augsti kvalificēti oftalmologi “Dr. Solomatina Acu centrā.”. Jūs varat pierakstīties uz iepriekšēju acu pārbaudi un uzzināt vairāk par glaukomas ārstēšanu pa tālruni +371 67 217 317 vai aizpildot veidlapu tiešsaistē.

IPL terapija Prof. Igors Solomatins