Redze un automašīnas vadīšana

Droša braukšana neaprobežojas vien ar ceļu satiksmes noteikumu pārzināšanu un iekļaušanos satiksmē, bet jābūt ir arī pārliecinātam par savu redzi, jo tā ir jūsu un citu satiksmes dalībnieku drošības garantija.
Šodien mēs pastāstīsim par galvenajām autovadītāju sūdzībām un kā tās risināt.
-Acu nogurums braukšanas laikā – visbiežāk rodas acs patoloģijas gadījumā (piem. sausas acs sindroms, nepareiza redzes korekcija utt.). Ja acu nogurums braukšanas laikā rada diskomfortu, iesakām apmeklēt oftalmologu. Ārsts pārbaudīs Jūsu redzi un acu stāvokli, kā arī izvēlēsies Jums piemērotu redzes korekciju.
-Slikta redze naktī vai krēslā – šī ir raksturīga acs refrakcijas anomālijas pazīme – tuvredzības, tālredzības vai astigmatisma. Konsultējieties ar oftalmologu, lai piemeklētu pareizu redzes korekciju.
-Oreols ap lukturiem un lampām – šai parādībai ir daudz iemeslu – no sausās acs sindroma līdz tīklenes patoloģijai un kataraktai. Šajā situācijā iesakām griezties pie oftalmologa un veikt redzes pārbaudi.
-Acu sasprindzinājums braukšanas laikā – brilles ar pretatstarojošu pārklājumu vai polarizējošu filtru var palīdzēt samazināt acu sasprindzinājumu dienas gaišajā laikā.Tās bloķē dažus atstarotos starus un atspīdumus. Alternatīvais variants ir fotohromās brilles, kuras automašīnā nekļūst tumšākas, bet tiem ir pretatstarojošs pārklājums.
👉Ja ir radušies vēl kādi jautājumi, droši vaicā! Piesakies uz konsultāciju jau šodien: 🌐 https://acucentrs.lv/pieteikties-konsultacijai/ vai arī zvani 📞+371 20 016 968
Rūpēsimies par savu acu veselību!