Tālredzība (hipermetropija)

talredziba
Vairākumā gadījumu pacienti vēršas pie oftalmologa pēc palīdzības tieši redzes pasliktināšanās dēļ. Tālredzības attīstība ir viens no šādiem gadījumiem.

Tālredzības raksturiezīmes

Tālredzība jeb hipermetropija ir saistīta ar sliktu redzi tuvumā. Koncentrējoties uz tuvu esošiem priekšmetiem – lasot, lūkojoties datora ekrānā, utt. – var rasties attēla izplūšana, aizmiglošanās, galvassāpes un reibonis. Redze tālumā saglabājas teicama.

Redzes traucējumu rašanās cēloņi ir ļoti daudzveidīgi – tos var izraisīt traumas, iekšējās acs dzidruma struktūru traucējumi, kā arī dažādas saslimšanas. Visbiežāk redzes traucējumi notiek acs optiskās sistēmas kļūdas dēļ (refrakcijas kļūda). Tas notiek, kad pastāv acs izmēra neatbilstība dabiskajam radzenes un acs lēcas optiskajam spēkam. Tālredzības gadījumā, gaismas stari fokusējas aiz tīklenes, tādējādi radot redzes pasliktināšanos tuvumā.

Tālredzības ārstēšana

Tālredzība ir ārstējama izmantojot briļļu un kontaktlēcu palīdzību. Ilglaicīga rezultāta nodrošināšanai, tālredzība ir ārstējama ar acu lāzerkorekcijas metodēm, kuras ir pieejamas arī Dr. Solomatina Acu centrā.

 

Mūsu klīnika piedāvā arī pilnu diagnostikas
un ārstniecības palīdzību

Pieteikt konsultāciju