Vecuma tālredzība (presbiopija)

Vecuma talredziba (presbiopija)Vecuma tālredzība jeb presbiopsija ir ar vecumu saistīta redzes pasliktināšanās. Tā parasti tiek raksturota, kā fokusa traucējumi īsos un vidējos attālumos. Presbiopsija tautā tiek saukta arī par īso roku slimību, jo lasot grāmatu, cilvēkiem rodas vajadzība to virzīt pēc iespējas tālāk no acīm.

Presbiopsija nav slimība, bet gan fizioloģiskas izmaiņas acī, kas saistītas ar acs lēcas elastības izmaiņām un samazinātu muskuļu spēku, kas ļauj lēcai koncentrēties uz noteiktu attālumu. Presbiopsijas simptomi parasti sāk parādīties apmēram 40 gadu vecumā.

Vecuma tālredzības simptomi

Cilvēki, kam piemīt vecuma tālredzība bieži izjūt acu nogurumu un redzes apmiglošanos lasot grāmatu, vai vēlas to pārvietot tālāk no acīm, lai spētu skaidrāk saskatīt tekstu. Saistībā ar acs optikas īpatnībām. tuvredzīgiem cilvēkiem vecuma tālredzība jeb presbiopsija sāk izpausties vēlīnākos gados.

Redzes uzlabošanas metodes

Presbiopijas gadījumos pacientiem visbiežāk tiek nozīmētas brilles lasīšanai. Ja pacients brilles nēsāt nevēlas, iespējama arī multifokālu lēcu lietošana, kas nodrošina labu redzi visos attālumos.

Mūsu klīnika piedāvā arī pilnu diagnostikas
un ārstniecības palīdzību

Pieteikt konsultāciju