Atrasts atvieglojums sausām acīm: Optima IPL terapija

Ātrā palīdzība: jaunā Optima IPL terapija pret sausās acs sindromu

Vai jūs ciešat no sausuma, niezes, apsārtuma vai dedzinošas sajūtas acīs? To var izraisīt ādas un plakstiņu iekaisums, kas katru gadu skar miljoniem Eiropas iedzīvotāju.

Lumenis Optima ™ IPL ir labākā izvēle tiem, kam apnicis cīnīties ar sausām, sarkanām un neiezošām acīm, ko izraisa ādas un plakstiņu iekaisums. Vairāk nekā 85% pacientu, kas cieš no plakstiņu iekaisuma, cieš arī no sausās acs sindroma. IPL tehnoloģija ārstē acu sausuma pamatcēloņus, ātri atbrīvojot no nepatīkamiem simptomiem.

IPL terapija

 

Ko dod IPL terapija?

IPL terapija ir revolucionāra pieeja ādas un plakstiņu iekaisuma ārstēšanai, kas daudzos gadījumos ir acu problēmu cēlonis. Optima IPL ārstē hronisku plakstiņu iekaisumu, jo plakstiņos atrodas papildu asaru dziedzeri, kuri atbild par asaru plēves kvalitāti. Ārstēšanas laikā tiek “pamodināti” arī nefunkcionējoši asaru dziedzeri, novērsti tauku dziedzeru aizsprostojumi, paaugstināta izdalīto asaru kvalitāte, kā arī uzlabots radzenes uzturs, kas atbrīvo pacientu no nepatīkamiem simptomiem un slimības pamatcēloņa.

IPL terapija

 

Kā tas strādā?

Atšķirībā no tradicionālajām ārstēšanas metodēm, Optima IPL izmanto progresīvu tehnoloģiju, lai kontrolētu pulsējošās gaismas intensitāti ap acīm. Šī ir pirmā šāda veida gaismas terapija, kura palīdz kontrolēt iekaisumu, kā arī aptur iekaisuma “apburto loku”. Tā rezultātā tiek novērsta nepieciešamība pēc medikamentiem un tiek nodrošināts ilgstošs rezultāts.

Gaismas impulsi iekļūst audos un rada siltumu, ietekmējot patoloģiskus asinsvadus, kuri izraisa iekaisumu. Ķermenis dabiski reaģē uz ārstēšanu, noņemot patoloģiskus asinsvadus un ārstējot ādas un plakstiņu iekaisumu.

Dr. Solomatina Acu centrā IPL terapija tiek veiksmīgi izmantota kopš 2019. gada jūlija. IPL terapija ir droša un ērta pacientam. Tā nodrošina iespēju pilnībā pielāgot ārstēšanu pacienta ādas tipam un stāvoklim. Procedūras efekts ilgst no sešiem mēnešiem un ilgāk. Pacienti stāsta par sausu acu simptomu samazināšanos un ādas stāvokļa uzlabošanos tūlīt pēc pirmās procedūras – neizmantojot papildu zāles un pilienus. Lai sasniegtu optimālu rezultātu, ārstēšana tiek veikta 4-6 procedūru kursā.

IPL terapija

 

Kā norit procedūra?

Pirms ārstēšanas ārsts uzklāj īpašu želeju uz apstrādājamām vietām. Pēc tām pacientam tiek piedāvātas speciālās aizsargbrilles. Visa procedūra ilgst aptuveni 15 minūtes. IPL terapijas laikā ārsts izmanto siltuma impulsus, lai iedarbotos uz pacienta apakšējiem plakstiņiem, vaigu augšējo daļu.

Katrs gaismas impulss palīdz novērst plakstiņu iekaisumu, patoloģiskus asinsvadus, jaunu iekaisuma procesu attīstību, kā arī samazina ciliāru ērču un baktēriju blīvumu un atjauno dziedzeru funkcionalitāti. Terapija normalizē arī meibomijas dziedzeru darbību, kuri ir atbildīgi par mitruma saglabāšanu uz acs virsmas un asaru kvalitātes uzlabošanu.

Lāzers maigi iedarbojas uz ādu, un parasti procesā pacients izjūt siltumu apstrādātajā zonā. Pēc IPL ārstēšanas oftalmologs var veikt asaru dziedzera atsegšanu, kas ir neobligāta procedūra, lai paātrinātu ādas un plakstiņu sadzīšanas procesu.

 

Kas sagaida pēc procedūras?

Uzreiz pēc procedūras var parādīties ādas apsārtums apstrādātajās vietās, kas izzūd stundas laikā. Vairumā gadījumu pacients uzreiz var uzklāt kosmētiku un atsākt ikdienas aktivitātes tajā pašā dienā. Vairākas dienas pēc procedūras ieteicams izvairīties no tiešiem saules stariem un lietot saules aizsarglīdzekļus.

 

Kuru ārstēšanas plānu izvēlēties?

Ādas un plakstiņu iekaisumu var mazināt pēc 1-2 IPL procedūrām. Parasti, lai sasniegtu optimālus rezultātus, ir nepieciešamas četras sesijas ar 3-4 nedēļu starplaiku. Pēc pilna ārstēšanas kursa pabeigšanas, lai iegūtu optimālu ilgtermiņa rezultātu, ieteicams konsultēties ar oftalmologu par uzturošo terapiju (parasti ik pēc 6-12 mēnešiem).

 

Pacientu atsauksmes:

“Katru reizi pamirkšķinot, es jutu mokošas skrāpējošas sāpes acīs. Mans ārsts teica, ka man ir sausas, kairinātas acis, taču nekādi pilieni un procedūras neatrisināja šo problēmu. Beidzot es izjutu atvieglojumu ar Lumenis Optima™ IPL ārstēšanu.” Karīna, IT speciāliste

“Es sajutu nepanesamas skrāpējošas sāpes acīs, ar kurām nevar sadzīvot. Pilieni sniedza pagaidu risinājumu, taču bija ļoti neērti tos pilināt acīs visu dienu. Pēc dažām procedūrām ar Lumenis Optima™ IPL mana redze bija atgriezusies uz normālā stāvoklī. Es ieteicu šo ārstēšanu visiem kolēģiem, kuri cieš no vienas un tās pašas problēmas.” Kristīne, grāmatvede.

 

Kā nokļūt uz IPL procedūru Dr. Solomatin Acu centrā?

Lai sāktu terapiju, pacientam jākonsultējas ar oftalmologu. Konsultācijas laikā ārsts veiks acu pārbaudi un bezkontakta asaru analīzi, izmantojot īpašu aprīkojumu. Pamatojoties uz saņemto informāciju, ārsts palīdzēs izvēlēties piemērotāko sausās acs sindroma ārstēšanu. Pierakstīties uz konsultāciju un IPL terapiju, kā arī uzdot interesējošos jautājumus var pa tālruni vai tiešsaistē.

IPL terapija Prof. Igors Solomatins