Acu lāzeroperācija

Ķirurga prasme apvienojumā ar jaunāko aprīkojumu ļauj panākt pārsteidzošu rezultātu, kas reizēm vairāk līdzinās brīnumam. Acu lāzeroperācija sniedz pacientam iespēju no jauna redzēt pasauli ar apbrīnojamu skaidrību un krāsu košumu, bez briļļu vai kontaktlēcu palīdzības.

Lāzerkorekcijas metodes

Dr. Solomatina acu centra ķirurgi pārvalda visas šodien zināmās metodes acu lāzeroperācijas veikšanai. Šīs zināšanas ļauj piedāvāt katram pacientam vispiemērotāko metodi.

Vairums operāciju acu centrā tiek veiktas ar Lasik metodi, kura ir atzīta par drošāko, nesāpīgāko un prognozējamāko metodi, kā arī ļauj sasniegt vislabākos rezultātus. Šī ir pasaulē visbiežāk lietotā redzes korekcijas metode. Papildus Lasik metodei tiek izmantotas Femto-Lasik, EPI-Lasik, PRK, Lasek un citas acu lāzeroperācijas metodes.

Acu lāzeroperācijas sākumā ķirurgs ar speciāla aparāta palīdzību no radzenes atdala audu kārtiņu 100 mikronu biezumā, sagatavojot virsmu lāzeriedarbībai. Pēc nepieciešamās fokusēšanas, savu darbu sāk lāzers.

Pacients šajā laikā tiek lūgts fiksēt skatienu uz krāsainām uguntiņām, un acu lāzeroperācija neizraisa gandrīz nekādas nepatīkamas izjūtas. Pēc pusotras minūtes lāzera darbs ir pabeigs. Operācijas sākumā nodalītā radzenes kārtiņa tiek ievirzīta atpakaļ vietā. Dabiska spiediena darbības rezultātā, ko izraisa osmotiskā diference, audi cieši fiksējas uz radzenes bez jebkādām šuvēm. Acu lāzeroperācijas beigās ķirurgs veic acs stāvokļa pārbaudi, izmantojot mikroskopu.

 • Atsakies no brillēm un kontaktlēcām uz visiem laikiem!
 • Pamani redzes uzlabošanos uzreiz pēc operācijas!
 • Minimizē nepatīkamas izjūtas ar pretsāpju acu pilieniem!

Svarīgi atcerēties

 • Redzes lāzerkorekcija vienai acij ilgst vidēji pusotru minūti!
 • Operācijai izmanto lokālo anestēziju, tādēļ nepatīkamās izjūtas ir minimālas.
 • Jau nākamajā dienā pēc redzes lāzerkorekcijas Jūs varēsiet strādāt ar datoru un sportot. Acu lāleroperācijai nav nepieciešams doties atvaļinājumā, un nav vajadzīga pat darba nespējas lapa.
 • Lāzeru iekārta aprīkota ar pacienta acs izsekošanas sistēmu. Īpaši jūtīga sistēma ar lāzerstaru palīdzību reaģē uz mazāko kustību un vienā mirklī tai pielāgojas. Tas sniedz operācijai augstu drošības līmeni.
 • Acu lāzeroperācija katram pacientam tiek veiktas pēc individuāli sastādītas programmas. Tās sastādīšanai tiek izmantoti dati, kuri iegūti kompleksā ceļā, izpētot pacienta redzi ar īpaši precīza datorizēta aprīkojuma palīdzību.
 • Redzes uzlabošanos pacients pamana uzreiz pēc acu lāzeroperācijas. Dažu stundu laikā (atkarībā no individuālas reakcijas) pacients sāk redzēt ievērojami labāk nekā pirms operācijas. Pilnīga redzes stabilizācija iestājas pāris mēnešu laikā.
stratus_2

Acu lāzeroperācijas indikācijas:

 • Tuvredzība līdz – 12,0 dptr;
 • Tālredzība līdz + 4,0 dptr;
 • Astigmatisms ± 5,0 dptr;
 • Stabila redze pēdēja gada laikā;
 • Nav kataraktas, glaukomas vai citu acu saslimšanas.
 • Pacienta vecums: no 18 līdz 50 gadiem. Dažkārt pieļaujami izņēmumi, kas atkarīgi no fizioloģiskām īpatnībām.

Kontrindikācijas:

 • Nestabila redze;
 • Grūtniecība;
 • Bērna zīdīšana;
 • Acu saslimšanas;
 • Vispārējas, smagas organisma saslimšanas;
 • Plāna radzene.

Pacientu atsauksmes

Mūsu klīnika piedāvā arī pilnu diagnostikas
un ārstniecības palīdzību

Pieteikt konsultāciju

Redzes eksimerlāzerkorekcija

Vēl gluži nesenā pagātnē sasniegtie panākumi cīņā par labu redzi daudziem šķita nepārliecinoši. Zinātnieki turpināja meklēt optimālu problēmas risinājumu. Šodien ar pārliecību var sacīt, ka tāds risinājums ir atrasts. Redzes eksimerlāzerkorekcija ir šāds risinājums.

Pateicoties medicīnas un tehnikas straujai attīstībai, ir parādījusies iespēja modelēt radzenes gaismas laušanas spējas ar lāzerstara palīdzību. Lāzera starojums iedarbojas uz radzenes virspusējām kārtām, piešķirot tai jaunas, ķirurga uzstādītas, gaismas laušanas īpašības.

Cilvēka aci var iztēloties kā optisku sistēmu, kas ir analoģiska fotoaparātam – lēcu sistēmu, kas fokusē attēlu uz fotofilmas. Acs optisko sistēmu veido radzene (izliekta caurspīdīga acs daļa) un acs lēca (atrodas acs iekšpusē aiz varavīksnenes), bet fotofilmas vietā cilvēka organismā ir gaismjūtīgi tīklenes audi acs aizmugurējā daļā.

Visbiežāk redzes traucējumus izsauc radzenes un acs lēcas optiskā spēka neatbilstība acs ābola izmēriem. Tā rezultātā attēla fokuss atrodas pirms tīklenes (tuvredzība) vai aiz tās (tālredzība). Maksimāli ass un skaidrs attēls iespējams tikai tajā gadījumā, ja fokuss ir novietots precīzi uz tīklenes. Acu lāzeroperācija spēj panākt šādu stāvokli. Šai metodei ir raksturīga augsta drošības pakāpe, stabils un prognozējams rezultāts, kā arī īss rehabilitācijas periods. Pasaulē katru gadu tiek veiktas aptuveni 2 000 000 šāda veida acu lāzeroperācijas.

Redzes lāzerkorekcija

Cena norādīta par abām acīm atkarībā no korekcijas metodes

Lasek


1200,-€

FEMTO-Lasik


2020,-€

Lasik


1200,-€

Presbyond


2700,-€

EPI-Lasik


1500,-€

SMILE (ReLEx)


3000,-€

SuperLasik


1710,-€

Lasik Xtra


3000,-€

Individuāla korekcija

1300,-€

Līdzkorekcija

750 EUR – 1 gada laikā bezmaksas

Redzes korekcija ar lēcas maiņu pret multifokāliem implantiem, pielietojot femtolāzeri

no 1755,-€ vienai acij

Redzes korekcija pielietojot optiskus implantus ICL

no 2200,-€ vienai acij

 

Redzes korekciju metodes un to salīdzinājums

Uzzināt vairāk

Mūsu klīnika piedāvā arī pilnu diagnostikas
un ārstniecības palīdzību

Pieteikt konsultāciju
Rūpīga redzes diagnostika un mūsdienīgas acu korekcijas metodes nodrošina stabilu operācijas rezultātu ļoti ilgā laika periodā. Bet arī redzes lāzerkorekcija nevar pasargāt no muskuļu noguruma redzes pārslodzes dēļ, kā arī ar vecumu saistītām izmaiņām. Tāpēc arī pēc redzes lāzerkorekcijas ir rekomendēta skrininga konsultācija pie Jūsu acu ārsta reizi gadā.
Pārsvarā operācija tiek veikta abām acīm vienā dienā. Bet, atkarībā no pacienta acu stāvokļa un izvēlētās operācijas metodes, operācija abām acīm var notikt vienā dienā vai dažādās dienās.
Nē, pēc acu lāzeroperācijas apsējs nav nepieciešams. Bet rekomendējam lietot saules brilles, lai nodrošinātu acīm papildu mehānisku aizsardzību.
Izvērtējot Jūsu acu stāvokli pēc operācijas, ārsts pateiks, kurā brīdī varat droši sēsties pie stūres, un kādi ierobežojumi jāievēro atveseļošanās periodā. Parasti redzes stabilizēšanai pēc operācijas ir nepieciešamas vismaz 3-4 dienas. Vadītājiem jāņem vērā, ka pēc operācijas nevajadzētu vadīt mašīnu tumšā laikā, jo mašīnu lukturi var apžilbināt pacientu un radīt uz ceļa bīstamas situācijas. Pēc pilnas acu atveseļošanās Jūs varēsiet vadīt mašīnu tikpat brīvi kā pirms operācijas.
Mūsu klīnikā acu lāzeroperācija ar dažādām metodēm ir pieejama pacientiem no 18 gadiem. Redzes lāzerkorekcijas metode PRESBYOND ir piemērota arī gados vecākiem pacientiem līdz 60 gadu vecumam. Vecuma ierobežojums ir orientējošs, un tiek noteiks individuāli katrā konkrētajā gadījumā atkarībā no acu veselības stāvokļa.
Uzreiz pēc operācijas pacients var veikt visus ikdienas uzdevumus: lasīt, rakstīt, skatīties tālumā un tuvumā. Sēžot pie datora, mēs mirkšķinām retāk, un tas var radīt sausuma sajūtu acīs, bet pēc operācijas acis jau ir "sausākas" nekā parasti. Lai minimizētu nepatīkamas sajūtas atveseļošanās periodā, strādājot ar datoru, ieteicams veikt nelielas pauzes ik pēc 20 minūtēm.
Lāzeroperāciju var veikt jebkurā sezonā, taču saulainajā laikā pēcoperācijas periodā pacientiem jāvalkā saules brilles, atrodoties ārā, kā arī jāņēm vērā pēcoperācijas ieteikumi (nedrīkst peldēties vienu mēnesi, jāizvairās no darbiem dārzā (jo var traumēt aci ar zaru) u.c.