Ilgvars

Man acīm bija -4 un -4.5 dioptrijas ar astigmātismu, ar brillēm jau biju saradis, bet tomēr sapnis par lielisku redzi bez papildus rīkiem nebija zudis. Redzes lāzerkorekciju ar FemtoLasik metodi veicu Dr. Solomatina acu centrā. Personāls līdz operācijai pavadīja un laipni nomierināja, jo satraukums bija ne pa jokam – liels solis taču. Tā pat biju lūdzis anestēziju, lai satrauktajiem nerviem vieglāk, tā kā tālākās minūtes bija pat gaužām mierīgas. Pati operācija noritēja ļoti ātri, ārsti rīkojās profesionāli un mierīgi, tas arī ieviesa papildus drošības sajūtu arī pēc šo telpu pamešanas.
Pēc nonākšanas mājās likos pagulēt, bet nenocietos un jau pēc pāris stundām biju augšā un ievērtēju rezultātus. Acis nedaudz grauza, gaismas avoti radīja “migliņas” efektu, bet caur to jau lauzās kontūras, kuras agrāk nebiju manījis. Nākamās dienas izmeklēšanā redzei jau bija 100% asums, tikai “migliņa” vēl pludināja daudzas kontūras, šis efekts pazuda pāris dienu laikā.

Nu jau skatos uz pasauli ar skaidru redzi 3 nedēļas, vēl ir neliels izplūdums ap relatīvi spožiem objektiem un zvaigžņu efekts (”glare” un ”starburst”), bet par būtisku traucēkli to nenosaukšu, turklāt izskatās, ka šie efekti jau ir samazinājušies gandrīz līdz agrākajam briļļu līmenim. Priecē, ka ir saglabājusies laba redze arī tuviem priekšmetiem un nav zudusi detalizētība, bet tai vēl joprojām nepieciešams pietiekams apgaismojums.
Sajūta ir tiešām patīkama, redzu labāk kā līdz šim ar okulāriem, turklāt ērtums, protams, ir neapstrīdams, jo zinu, ka redze tagad ir visur man līdzi, asums nemainās no acu vērsuma, bet brilles vajadzēs tikai kā dekoratīvu vai aizsargājošu aksesuāru. Visiem, kas sapņo par brīvību no stikliem acu priekšā un ir gatavi redzes korekcijas operācijai, iesaku būt pacietīgiem un saprātīgiem – tā tomēr ir operācija ar savu sadzīšanas periodu un iespējamiem blakus efektiem. Daudz kas būs atkarīgs no jums pašiem, bet gala rezultāts ir tā vērts.