Kā tas strādā: redzes korekcija ar lēcas implantāciju

Redzes lāzerkorekcija rada brīvības un neatkarības sajūtu no brillēm un kontaktlēcām. Pacients atkal redz visas pasaules krāsas, un viņa dzīves kvalitāte ievērojami uzlabojas. Bet ko darīt, ja redzes lāzerkorekcija ir kontrindicēta? Risinājums ir, un tā ir intraokulāro lēcu implantācija.

Kas ir optiskās lēcas?

Faktiski, optiskā vai intraokulārā lēca ir bioloģiski saderīgs implants, kas tiek implantēts acs priekšējā vai aizmugurējā kamerā, lai koriģētu redzi. Mūsdienu optiskās lēcas tiek veidotas no augstas kvalitātes hipoalerģiskiem materiāliem, un tās nevar kaitēt ķermenim, ja operāciju veic pieredzējis un augsti kvalificēts ķirurgs.

Intraokulāro lēcu implantācija ir līdzīga redzes korekcijai, izmantojot kontaktlēcas. Atšķirīgais ir tas, ka kontaktlēcas tiek nēsātas uz acs radzenes, bet optiskās lēcas atrodas acs iekšpusē, saglabājot dabisko lēcu. Lēcu implantācijas tehnoloģija ir paredzama un droša.

Kam piemērota optisko lēcu implantācija?

Optiskās lēcas ir piemērotas pacientiem ar augstas pakāpes tuvredzību, tālredzību un astigmātismu, kā arī tiem cilvēkiem, kuriem ir citas kontrindikācijas redzes lāzerkorekcijai un citās redzes refrakcijas korekcijas metodes nav efektīvās.

Kādas ir acu intraokulāro lēcu priekšrocības?

  • Plašs korekcijas diapazons: ar tuvredzību līdz -30,0 dioptrijām, ar tālredzību līdz +20,0 dioptrijām, ar astigmātismu līdz 6,0 dioptrijām;
  • Lēcas izgatavošana pēc individuāliem parametriem, pamatojoties uz diagnostikas rezultātiem;
  • Acs un dabiskā lēca saglabā dabisko akomodāciju;
  • Nebojā acs struktūru un saglabā radzenes struktūru;
  • Aizsargā tīkleni no ultravioletajiem stariem;
  • Neierobežo acs iekšējā šķidruma cirkulāciju;
  • Ir izmantojāma plānas radzenes gadījumā;
  • Nav pēcoperācijas astigmatisma rāšanas riska;
  • Redze atjaunojās pēc 2-3 stundām pēc operācijas;
  • Inerce daudzu gadu laikā.

notiek lēcu implantācija?

Procedūras laikā tiek izmantotā vietēja (pilienveida) anestēzija, pēc kuras nesāpīgi tiek veikts minimāls radzenes iegriezums – tikai 3,0 mm platumā. Pēc tam caur griezumu tiek ievietota acs intraokulārā koriģējoša lēca. Pēc tām tā tiek viegli ievietota starp acs varavīksneni un acs lēcas aizmugurējo kameru. Operācijas beigās uzlikt šuvus nav nepieciešams, jo griezums ir ļoti mazs un savelkas kopā.

Operācija tiek veikta ambulatori un ilgst tikai 10-15 minūtes. Redzes atjaunošana notiek 2-3 stundu laikā pēc operācijas. 7–14 dienas laikā pēc operācijas pacientam jālieto īpaši pilieni. Refrakcijas efekts ir tāds pats ka parasto kontaktlēcu lietošanai.

Kādas ir kontrindikācijas?

Pirms operācijas oftalmologs veic pilnu pacienta acu diagnostiku. Balstoties uz izmeklēšanas rezultātiem, ārsts izlemj par operācijas veikšanas iespējamību un nosaka, vai ir kontrindikācijas implantācijai. Galvenās kontrindikācijas ietver acu patoloģijas: glaukomu, kataraktu, hronisku acu iekaisumu, redzes nerva patoloģiju un tīklenes slimības, kā arī dažas citas ķermeņa slimības.

Kāda redze būs pēc implantācijas?

Optiskās lēcas implantācija ir rekomendētā pacientiem ar smagiem refrakcijas pārkāpumiem, tāpēc ķirurga uzdevums ir sniegt pacientam pēc iespējas asāko redzi. Pacients saņem precīzu informāciju par iespējamo redzes asumu pēc implantācijas pirms operācijas – diagnostikas un intraokulārās lēcas optisko datu aprēķināšanas posmā.

Dr. Solomatina Acu centra pieredzējušie ķirurgi veic acs optisku lēcu implantēšanu ar garantētu precizitāti un stabilu rezultātu. Pacienta atveseļošanās notiek ātri, un viņš var atgriezties pie ierastā dzīvesveida dažu stundu laikā pēc operācijas.

Dr. Solomatina Acu centrā acu diagnostiku, rezultātu interpretāciju un sagatavošanos operācijai veic augsti kvalificēti ārsti. Klīnikas oftalmologu rīcībā ir vismodernākās tehnoloģijas, kas ļauj veikt padziļinātu pārbaudi un visprecīzāk noteikt acs individuālās īpašības.

Pateicoties ārstu pieredzei un jaunāko diagnostikas metožu izmantošanai, ir iespējams precīzi aprēķināt datus optisko lēcu ražošanai atbilstoši pacienta individuālajiem parametriem, kā arī noteikt paredzamo implantācijas rezultātu.