Ceļš uz dzīvi
bez brillēm

Čau! Mani sauc Baiba Kārkliņa, un šeit tu uzzināsi, kāds bija mans ceļojums uz dzīvi bez brillēm un kontaktlēcām.

Ievadvārdi

Kontaktlēcas es nēsāju 8 gadus un brilles — nedaudz ilgāk. Ikdienā nēsāju lēcas, tāpēc vienmēr bija jādomā, vai to termiņš nav beidzies, vai rokas tīras un, ieliekot vai izņemot lēcas, nekas neiekļūs acī. Par to jādomā vienmēr.

Brīdī, kad, no rīta pamostoties un tikko atverot acis, brīnumainā kārtā visu redzi, uzreiz skaidrs, ka diena nav izdevusies, jo iepriekšējā vakarā esi aizmirsusi izņemt lēcas un tāpēc visu dienu būs jāstaigā ar brillēm. Brilles man nekad nav paticis valkāt, tāpēc es sāku domāt par operāciju, runāju ar draugiem un paziņām par šādu iespēju, līdz beidzot tā pati pie manis atnāca.

Ceļš ar līkumu
pusgada garumā

Pirmo reizi uz redzes pārbaudi Dr. Solomatina acu centrā biju septembrī. Man pārbaudīja redzi, pārbaudīja radzenes biezumu un citus parametrus, kā arī pieņēma lēmumu par redzes korekcijas veidu. Taču tobrīd es baroju bērniņu, un redzes korekcija bija jāatliek.

Man paskaidroja, ka grūtniecības un bērniņa barošanas laikā redze var mainīties hormonu dēļ, kāds arī bija mans gadījums. Uz atkārtotu pārbaudi devos pēc sešiem mēnešiem, kad jau trīs mēnešus biju pārstājusi barot bērniņu.

Gatava operācijai

Veicot otrreizējo pārbaudi, noskaidroja, ka redze ir stabila, radzene ir pietiekami bieza un pēc ķirurga apmeklējuma man var piemērot “Super Lasik” lāzerkorekcijas metodi, kas ir visvienkāršākā, nesāpīgākā un ar visīsāko atlabšanas posmu.

Mani tas, protams, iepriecināja, jo, gaidot brīdi, kad varēšu atkal dzīvot bez brillēm, jau biju noskatījusies vairākus video, kā taisa acu operācijas, un uzzinājusi arī citu cilvēku pieredzi.

Es, protams, piekritu! Man šķita – ja reiz esmu šo iesācis, tad arī pabeigšu, un uzreiz ar nepacietību sāku gaidīt jau nākamo vizīti!

Pilns diagnostikas
un ārstniecības
pakalpojumu klāsts.

Redzes lāzerkorekcija no 100 EUR/mēnesī.
Pieteikt konsultāciju

*Kredīts sadarbībā ar LATEKO LĪZINGS.
GPL 0%, aizņēmuma likme gadā 0%, pirmā iemaksa 0€, preces cena 1200€, kredīta summa 1200€, kredīta termiņš 12 mēneši, ikmēneša maksājums 100€, kopējā maksājumu summa 1200€. Pirkumiem virs 1400€ piemērojama pirmā iemaksa 10% no preces cenas.
Aizņemies atbildīgi, izvērtējot iespējas atmaksāt kredītu.

Operācijas diena

Dr. Solomatina acu centrā ierados jau no paša rīta, un mani pavadīja uz operācijas bloku. Manī nebija ne mazākā uztraukuma — šo opeāciju biju gaidījusi tik ilgi, ka nu vairs bailēm vienkārši nebija vietas.

Es sēdēju telpā ar vēl trīs cilvēkiem; apmēram 15 minūtes pirms operācijas mums iedeva nomierinošas zāles, kā arī pretiekaisuma zāles. Pēc tam mūs pa vienam sauca uz operāciju: es biju pirmā. Mani pavadīja līdz operāciju zālei, noguldīja uz galda un pastūma zem lāzera aparāta.

Nepatīkamais sākās tieši šeit, jo redzēju visu, kas notiek. Sāpīgākais brīdis bija tad, kad acī iespieda tādu kā metāla lēcu — tas bija ļoti liels spiediens uz aci un viss bija melns. Tomēr operācija noritēja ļoti ātri — šķiet, ka operāciju zālē nepavadīju vairāk par piecām minūtēm.

Un tad sekoja pārsteidzošākais — operācija beidzās, daktere man palūdza piecelties sēdus un pajautāja: “Vai redzi, cik ir pulkstenis?” Un es patiešam redzēju! Man prātā bija tikai viens jautājums — KĀ?

Pārsteidzošā atveseļošanās

No operācijas bail man nebija, bet no atveseļošanās posma gan. Pēc operācijas var būt redzes miglošanās, acs kairinājums, spiedoša sajūta, reaģējot uz gaismu, utt. Man nebija neviena no iepriekš minētajiem punktiem. Urāāā! Pamodos 3 stundas pēc operācijas ar perfektu redzi.

Es gāju pa Rīgas centru un biju šokā par to, zem kāda vadu tīmekļa mēs dzīvojam un ka putniem augstu, augstu gaisā es varu redzēt acis. Es biju patiesi pārsteigta, jo neticēju, ka tas var notikt tik ātri — piecu minūšu operācija un 3 stundu atveseļošanās posms. Protams, es turpināju pilināt ārstu izrakstītos pilienus, taču nekad nebūtu gaidījusi šādu rezultātu.

Dzīve bez brillēm!

Šobrīd es esmu laimīga — varu krāsot kosmētiku metra attālumā no spoguļa, varu vakarā nedomāt par to, vai lēcas ir izņemtas (kaut arī pieraduma dēļ roka vēl sniedzas), varu atpazīt cilvēku sejas, nevis tikai gaitu vai kustības, kuras biju iegaumējusi, un visbeidzot — no rīta pamostoties, es tiešām redzu, un tas nav caur lēcām!

Tiem, kuri vēl domā, vai veikt šāda veida operāciju, es saku jā, jā, jā! Ja man būtu jāizvēlas vēlreiz, es noteikti atkal ietu uz operāciju, jo rezultāts ir neaprakstāms. Paldies Dr. Solomatina acu centram, paldies dakterei un māsiņām, kas strādāja operācijas dienā, un paldies Maksimam Solimatinam par šo lielisko iespēju!

Pilns diagnostikas
un ārstniecības
pakalpojumu klāsts.

Redzes lāzerkorekcija no 100 EUR/mēnesī.
Pieteikt konsultāciju

*Kredīts sadarbībā ar LATEKO LĪZINGS.
GPL 0%, aizņēmuma likme gadā 0%, pirmā iemaksa 0€, preces cena 1200€, kredīta summa 1200€, kredīta termiņš 12 mēneši, ikmēneša maksājums 100€, kopējā maksājumu summa 1200€. Pirkumiem virs 1400€ piemērojama pirmā iemaksa 10% no preces cenas.
Aizņemies atbildīgi, izvērtējot iespējas atmaksāt kredītu.