Atvieglot savu dzīvi – tās ir vienkārši

Sveiki!
Mani sauc Kārlis Eiduks. Es strādāju par fitnesa treneri sporta klubā vairāk kā sešus gadus. Cilvēki nāk pie manis ar dažādiem mērķiem, bet galvenais, uz ko viņi tiecas, ir uzlabot savu vispārējo veselību. Daudzus gadus es ikdienā nēsāju kontaktlēcas un brilles, pavadot tajās lielāko dienas daļu, un tā kā mans darbs saistīts ar fiziskām aktivitātēm sporta klubā, brilles sagādāja diezgan lielas neērtības, tāpēc atbrīvošanās no brillēm noteikti atvieglotu manu dzīvi.

Ar brillēm - grūti, bez tām - neiespējami

Problēmas ar redzi man bijušas kopš dzimšanas. Situāciju specefisku padara tas, ka man ir nistagms - tās ir tādas mazas zīlīšu kustības.

Visus šos gadus es nevarēju iedomāties nevienu dienu bez brillēm vai kontaktlēcām, jo bez tām nav gandrīz iespējams pilnībā redzēt. Turklāt, mana darba specifika padara briļļu nēsāšanu gandrīz neiespējamu, jo esmu nepārtraukti kustībā - ir jāpieliecas, jākāpj augšā, un brilles vienkārši krīt nost.

Tāpēc pēdējā laikā es lietoju tikai kontaktlēcas, bet arī tām ir savas neērtības. Piemēram, dodoties ceļojumā, vienmēr jāpadomā par to, vai paņemu līdzi visu nepieciešamo to uzglabāšanai un kopšanai.

Reiz ar mani notika nepatīkama situācija, kad es ceļojuma laikā pazaudēju vienu lēcu un, ja nebūtu paņēmis līdzi brilles, tad puse no ceļojuma būtu gandrīz bez redzes.

Tad es skaidri sapratu, ka lāzerkorekcija varētu būt labs problēmas risinājums.

Atsauksmes kā izšķirošais faktors

Domas par operāciju man radās regulāri, taču izšķirošais faktors bija tas, ka salīdzinoši nesen daudzas paziņas ir veikušas redzes lāzerkorekciju, un tā kā viņi visi bija apmierināti ar rezultātu, varu teikt, ka viņi šo procesu paātrināja.

Dr. Solomatina Acu centrā strādā mana laba draudzene, kurai arī tika veikta redzes lāzerkorekcija, un viņas iespaidi par ārstu profesionalitāti un pieredzi, operācijas procesu un rezultātu bija ārkārtīgi pozitīvi.

Turklāt, vairāki klienti, kas nāk pie manis uz treniņiem, ir veikuši redzes lāzerkorekciju Dr. Solomatina Acu centrā un ir ļoti apmierināti gan ar procedūru, gan savu jauno redzi.

Pēc operācijas viņu dzīves kvalitāte ievērojami uzlabojās, un viņu redze kļuva pat nedaudz labāka, nekā viņi varēja iegūt ar lēcām vai brillēm.

Ceļā uz jaunu redzi

Tiklīdz es nolēmu uzzināt vairāk par acu lāzerķirurģiju, es sazinājos ar Dr. Solomatina Acu centru un pierakstījos uz konsultāciju.

Vispirms, es vēlējos noskaidrot, vai manā sarežģītajā gadījumā ir iespējama redzes korekcija.

Noteiktajā dienā man veica padziļinātu acu pārbaudi, kuras laikā es noskaidroju visu svarīgāko, kas jāņem vērā, kā arī pārliecinājos, ka mani parametri ir piemēroti operācijai.

Tālāk ar dakteri pārrunājām, kurš operācijas variants mana konkrētajā gadījumā būtu piemērotākais. Daktere man paskaidroja, kā noritēs procedūra - visu pa posmiem un saprotamā valodā, tāpēc biju lieliski informēts par visām niansēm. Pēc tam atlika tikai saprast, kurā brīdī esmu gatavs veikt operāciju un pierakstīties.

Pilns diagnostikas
un ārstniecības
pakalpojumu klāsts.

Redzes lāzerkorekcija no 100 EUR/mēnesī.
Pieteikt konsultāciju

Uz savu mērķi, nepametot trasi

Operācijas dienu es gaidīju ar sajūsmu un tajā pašā laikā ar nepacietību, jo pēdējās 10 dienas man bija jānēsā brilles, kas bija ārkārtīgi neērti. Tāpēc es ar prieku, pēc iespējas ātrāk, gribēju no tām atbrīvoties.

Viss sākās, kad es ierados klīnikā. Vispirms man iedeva vienu pretsāpju un vienu nomierinošu tableti, tad aizveda uz pirmsoperācijas zāli, kur pastāstīja par pašu procesu un tad iedeva speciālu apģērbu, kas bija jāuzvelk pirms operācijas.

Dažas minūtes pavadīju uzgaidāmajā telpā, kur man iedeva anestēzijas acu pilienus, pēc tam es tiku uzaicināts uz pašu operāciju zāli redzes lāzerkorekcijai.

No brillēm līdz labai redzei vien 15 minūtes

Operācijas laikā sapratu, ka uztraukumam nebija pamata, jo procedūra ir diezgan ātra. Turklāt gaidīju, ka pašas procedūras laikā izjutīšu kādu diskomfortu, gaidīju nelielas sāpes, bet nekā tāda nebija.

Ārste komentēja procesu un pārliecinoši to vadīja, kas ļoti palīdzēja saprast notiekošo.

Tiklīdz piecēlos no operāciju galda, mana redze, protams, bija nedaudz miglaina, bet uzreiz likās, ka redzu gandrīz tāpat, kā iepriekš ar kontaktlēcām. Galvenais secinājums, ko izdarīju uzreiz pēc operācijas, bija tas, ka viss noritēja ļoti, ļoti ātri, tas ir, pēc 10-15 minūtēm es jau izgāju no operāciju zāles.

Finiša taisne

Pēc operācijas es devos mājās. Mēģināju pagulēt 2-3 stundas, kā ieteica ārste. Protams, acu priekšā palika neliela migliņa, bet vēlāk sapratu, ka tas saistīts ar to, ka man bija uzliktas speciālas aizsarglēcas, kuras nākošajā dienā bija paredzēts izņemt.

Nākamajā dienā pamodos un atverot acis man bija tāda pati sajūta, it kā es jau būtu ielicis kontaktlēcas.

Es redzēju tieši to pašu, ko iepriekš ar visām kontaktlēcām un brillēm.

Tajā pašā rītā es ierados klīnikā, lai veiktu pēcoperācijas pārbaudi. Man izņēma aizsarglēcas, un tad miglas sajūta pilnībā pazuda. Man tika pārbaudīta redze, un rezultāts bija tieši tāds, kāds man tika solīts - mana redze bija tāda, kādu es varu iegūt ar kontaktlēcām vai brillēm.

Pilns diagnostikas
un ārstniecības
pakalpojumu klāsts.

Redzes lāzerkorekcija no 100 EUR/mēnesī.
Pieteikt konsultāciju

Uz jaunu dzīvi no pirmdienas

Atveseļošanās periodā svarīgākais bija pasargāt acis no ārējiem kairinātājiem – nepieļaut ūdens un putekļu iekļūšanu acīs, kā arī jebkāda veida triecienus. Atrodoties ārpus mājas pirmās divas nedēļas, man ieteica nēsāt saulesbrilles.

Runājot par sportu un darbu, kopumā nekādu ierobežojumu nebija. Sākot ar pirmdienu, varēju atgriezties pie ierastā darba sporta klubā, bet nu jau ar izcilu redzi. Tiesa, pirmajās divās nedēļās ārste ieteica būt mierīgākam ar fiziskām aktivitātēm.

Izrādās, ka atvieglot savu dzīvi – tās ir vienkārši.

Tagad man vairs nav jādomā par kontaktlēcām, šķidrumu pasūtīšanu un to uzglabāšanu, kā arī sports un ceļojumi noteikti kļūs ērtāki, un domāju, ka laika gaitā es atklāšu arī citus pozitīvus aspektus.

Rezultāts, kas ir tā vērts

Zinot par operācijas norisi un ar operāciju sasniedzamo rezultātu, es noteikti par operāciju būtu izlēmis daudz agrāk. Es vienmēr esmu iestājies par to, ka tad, kad ir iespējams kaut kādā veidā uzlabot dzīves kvalitāti, tas ir jādara.

Ja man jautātu, vai ir vērts veikt šo operāciju, es viennozīmīgi atbildētu “jā”.

Tiem cilvēkiem, kuri vēl tikai domā, esot līdzīgā situācijā, noteikti ieteiktu atnākt vismaz uz konsultāciju, un jau tad var rast daudz atbildes uz jautājumiem vai neskaidrībām, ko var noskaidrot un pārrunāt ar ārstu. Tas noteikti palīdzēs jums izlemt par šo procedūru. Pats korekcijas process ir pilnīgi nesāpīgs un bez diskomforta, bet rezultāts noteikti ir tā vērts.

Pilns diagnostikas
un ārstniecības
pakalpojumu klāsts.

Redzes lāzerkorekcija no 100 EUR/mēnesī.
Pieteikt konsultāciju

Mēs uzņemamies arī sarežģītus gadījumus: ķirurģes Janas Gertneres komentārs

Pacientam ir iedzimta redzes orgāna patoloģija - nistagms, tāpēc redzes asums kopš bērnības nebija īpaši labi koriģējams. Šāda patoloģija ir saistīta ar zīlīšu mikrokustībam, tāpēc ne katrs ķirurgs uzņemsies veikt operāciju, jo tas ir diezgan grūti, ja vēlamies iegūt patiešām labu rezultātu.

Šajā gadījumā mēs visu kārtīgi izanalizējām, ļoti rūpīgi apskatījām pacientu, un es nolēmu, ka operācija ir iespējama. Visuzticamākā tehnoloģija šajā gadījumā bija FEMTO LASIK, kurā tiek izmantoti divi lāzeri, tāpēc operācija sastāv no diviem posmiem. Kopumā visas manipulācijas aizņem apmēram 10-15 minūtes. Un pat ar tik nopietnu problēmu, kā pacientam, mums izdevās visu izdarīt standarta režīmā.

Pacients jau ir izgājis pēcoperācijas pārbaudi, un mēs redzam, ka rezultāts ir izcils.

Tagad pacients ir sasniedzis maksimālu redzes asumu un var dzīvot bez kontaktlēcām un brillēm.

Es vienmēr uzsveru, ka cilvēki nav standarti: ir tiešām sarežģītie gadījumi, ir pacienti, kuri bijuši citās klīnikās un viņiem atteica. Šajā gadījumā es aicinu viņus uz mūsu klīniku, jo mums ir visas iespējas un milzīga pieredze, jo mēs strādājam jau vairāk kā 20 gadus, veicot lāzerķirurģiju. Mēs varam rūpīgi izmeklēt pacientu un, ja iespējams, izvēlēties labāko korekcijas metodi, lai sasniegtu ilgi gaidīto brīvību no brillēm un kontaktlēcām.