Ceļā uz skaidru un labu redzi

Čau visiem!
Mani sauc Larisa Marija, esmu uztura speciāliste, un šeit pastāstīšu, kā tiku pie perfektas redzes, kāda man, diemžēl, nekad dzīvē nebija bijusi.

@larisamarija

Dzīve pirms operācijas

Pirms lāzeroperācijas manu dzīvi stipri ietekmēja sliktā redze. Ikdienā cīnījos ar tuvredzību, man bija –9. Brilles nēsāju jau kopš 1. klases, bet kontaktlēcas nepārtraukti kopš 12 gadu vecuma. Bez lēcām es biju bezpalīdzīga, nevarēju spert ne soli, redzēju tikai tādus kā smērētus pleķus. Tā kā ikdienā nodarbojos ar sportu, lielākam komfortam izvēlējos lietot kontaktlēcas briļļu vietā, bet arī tās radīja dažādus šķēršļus – nevarēju peldēties baseinā, iet uz saunu vai pat lietot matu laku. Arī ceļojot, manī bieži radās bailes: “Ja nu es pazaudēšu lēcas? Ja nu man tās izkritīs no acs? Ko tad es darīšu?” Izlēmu, ka man jāpārstāj baidīties un liegt sev dažādus dzīves priekus tikai tāpēc, ka to neļauj mana sliktā redze – izlēmu veikt lāzeroperāciju un tikt pie perfektas redzes, kāda man nekad dzīvē vēl nebija bijusi.

Bez lēcām es biju bezpalīdzīga, nevarēju spert ne soli, redzēju tikai tādus kā smērētus pleķus.

Pieņēmu lēmumu mainīt dzīvi

Ceļš līdz lēmumam par labu lāzeroperācijai bija garš, bet ļoti gaidīts. Vecāki jau kopš bērnības mēdza to pieminēt, turklāt mana vecākā māsa, kurai arī bija slikta redze, jau bija veikusi šo operāciju un bija sajūsmā. Mani mudināja gan ģimene, gan tuvākie draugi. Taču no lēmuma pieņemšanas mani atturēja divi faktori – tas, ka mana redze nemitīgi turpināja pasliktināties, kā arī manī esošās bailes uz neziņa. Brīdī, kad uzzināju, ka mana redze beidzot ir nostabilizējusies, sapratu, ka pienācis laiks veikt lāzeroperāciju. Turklāt arī iekšēji sajutu, ka ir īstais brīdis, jo bailes bija pazudušas. Izmantoju izdevību un pajautāju savam lielajam sekotāju pulkam Instagram platformā, kur vislabāk veikt redzes lāzerkorekciju. Saņēmu daudzas atbildes, un lielākā daļa man ieteica tieši Dr. Solomatina klīniku. Tieši tāpēc devos turp un nolēmu uzticēties klīnikas profesionālajai komandai.

Saņēmu daudzas atbildes, un lielākā daļa man ieteica tieši Dr. Solomatina klīniku.

Gatavošanās

Sagatavošanās procesā nebija nekā sarežģīta – grūtākais bija noņemt pieaudzētās skropstas, jo pie tām biju ļoti pieradusi. Vēl pirms operācijas kādu laiku nenēsāju kontaktlēcas, bija jāizmanto brilles. Klīnikā man visu ļoti labi paskaidroja un sagatavoja, tāpēc baiļu nebija. Protams, laicīgi veicu visas nepieciešamās analīzes un pārbaudes, kā arī rīkojos saskaņā ar ārstu norādījumiem un ieteikumiem, piemēram, pirms operācijas izmazgāju matus, lai kādu laiku varētu to nedarīt.

Pilns diagnostikas
un ārstniecības
pakalpojumu klāsts.

Redzes lāzerkorekcija no 100 EUR/mēnesī.
Pieteikt konsultāciju

Operācijas diena

Es biju viena no tiem retajiem cilvēkiem, kuriem pirms operācijas baiļu nebija, bet tās parādījās jau pašā operācijas laikā. Viss sākās ar to, ka kārtīgi izgulējos, un es pat ļoti nobrīnījos, ka esmu diez gan mierīga. Vienīgi bija neliels patīkams uztraukums par gaidāmo. Nevarēju pat noticēt, ka pēc pāris stundām modīšos jau ar labu redzi! Tikai par to domājot vien, man acīs riesās asaras.

Tā kā mana redze bija ļoti slikta, ne visas lāzeroperāciju metodes man derēja. Par laimi, Dr. Solomatina klīnikā izmanto arī FemtoLasik metodi, kas ļauj izveidot plānu atloku, tāpēc tā man bija piemērota. Operācija ilga vien 15 minūtes, viss pagāja ļoti ātri! Turklāt tā bija pavisam nesāpīga, neko nejutu pateicoties anestēzijai. Ik pa brīdim bija tāds kā spiediens no lāzera iekārtas, taču pārsvarā es vienkārši gulēju un skatījos uz aparāta gaismiņām.

Pati operācija, kā man skaidroja ķirurgs procesa laikā, dalījās divās daļās. Sākumā redzēju zaļu gaismiņu un jutu nelielu spiedienu. Tas bija sagatavošanas posms. Tika veidots tā saucamais “vāciņš”. Pēc tam tika nomainīta iekārta, ar tās palīdzību notika pati redzes korekcija. Uz katru aci tas aizņēma 22 sekundes, un arī tas bija pavisam nesāpīgi.

Šī bija viegla, nesāpīga pieredze, kas pavēra ceļu uz skaidru un labu redzi, par ko esmu ļoti pateicīga.

Uztraukums operācijas laikā

Kad sākās operācija, mani pārņēma milzīgs uztraukums. Man šķita, ka tūlīt zaudēšu samaņu, man nokritās asinsspiediens un cukura līmenis, bija slikta pašsajūta. Diemžēl tā ir mana organisma individuālā reakcija uz dažādām medicīniskām procedūrām, un arī šī operācija nebija izņēmums. Man patiesi paveicās ar ķirurgu un viņa profesionālo darbu – operācijas laikā viņš man skaidroja katru soli un mierināja mani, kad bija nepieciešams. Tas bija ne tikai ir kvalitatīvs ķirurga darbs, bet arī liels emocionālais atbalsts. Kopumā visas komandas darbs bija augstākajā līmenī! Pēc operācijas man palīdzēja atjēgties, nogādāja uz palātu, kā arī pacienāja ar kafiju un šokolādi. Par mani tā parūpējās, ka ļoti ātri atlabu un varēju atpūsties.

Mirklis pēc

Tiklīdz operācija bija beigusies, mana redze jau kļuva daudz labāka! Ar katru minūti redzēju arvien skaidrāk un skaidrāk. Bija interesanti vērot, kā redze pakāpeniski uzlabojas. Domāju, ja mana redze uzreiz pēc operācijas būtu tik pat laba, kā tagad, būtu nobijusies, jo tik labi neesmu redzējusi, kopš sevi atceros. Bet tā kā viss notika pakāpeniski, jutos labi un droši.

Mēnesi pēc operācijas jābūt ļoti uzmanīgai pret acīm un savu organismu kopumā – divas nedēļas nedrīkst berzēt un slapināt acis, tāpēc, mazgājot seju, jābūt ļoti vērīgai. Tā pat mēnesi nedrīkst lietot kosmētiku, krēmus, kas var iekļūt acīs, gulēt vannā, iet saunā vai solārijā, sauļoties vai doties uz pludmali. Par laimi, sportot gan man bija ļauts, man tas ir pats svarīgākais! Bet kopumā visas šīs mazās nianses, kas jāievēro, noteikti ir brīnišķīgā rezultāta vērtas!

Ar katru minūti redzēju arvien skaidrāk un skaidrāk. Bija interesanti vērot, kā redze pakāpeniski uzlabojas.

Pilns diagnostikas
un ārstniecības
pakalpojumu klāsts.

Redzes lāzerkorekcija no 100 EUR/mēnesī.
Pieteikt konsultāciju

Dzīve pēc lāzeroperācijas

Es nezināju, kā izskatās pasaule man apkārt, bet tagad, ejot pa ielu, es nespēju noticēt pati savām acīm! Es esmu sajūsmā! Nekad neesmu redzējusi tik labi caur lēcām vai brillēm, kā redzu tagad bez jebkādiem palīglīdzekļiem.

Lāzeroperācija manu dzīvi izmainīja par 100%! Domāju, ka turpmāk operācijas dienu atzīmēšu kā savu dzimšanas dienu, jo apkārtējā pasaule mani tik ļoti aizrauj un pārsteidz!

Ieteikums tiem, kas vēl domā par operāciju

Iesaku ne mirkli nešaubīties un nebaidīties! Lāzeroperācija noteikti ir viens no labākajiem ieguldījumiem savā veselībā un dzīves kvalitātē. Operācija ir ļoti ātra, vienkārša un nesāpīga, turklāt atveseļošanās process ir tīrais nieks. Vēl iesaku arī neskatīties dažādus pieejamos video internetā, kā šī operācija tiek veikta, jo no malas tas izskatās daudz trakāk, nekā ir patiesībā.

Pats galvenais – izvēlēties pašus labākos ārstus un labāko klīniku. Par savu izvēli es nešaubos ne mirkli!