Dzīve bez brillēm
ir pavisam citāda

Sveiki!
Mani sauc Markuss Riva, īstajā vārdā Miķelis Ļaksa, un es nodarbojos ar mūziku, šovbiznesu, televīzijas raidījumu vadīšanu un dažādām citām ar izklaides sfēru saistītām lietām. Šodien pastāstīšu, kā pēc daudziem gadiem brillēs un kontaktlēcās es atkal sāku lieliski redzēt.

Dzīve pirms operācijas

Jau ilgus gadus mana redze bija tālu no ideālā. Ar brillēm staigāju jau kopš 14 gadu vecuma, bet 18 gadu vecumā es sāku nēsāt kontaktlēcas.

Tādēļ domāju, ka daudzi cilvēki nemaz nezināja, ka man ir slikta redze. Kādēļ kontaktlēcas? Es daudz sportoju, aktīvi kustos uz skatuves, tādēļ brilles bija nevajadzīgs traucēklis un tās izmantoju, tikai esot mājās.

Šo gadu laikā jau biju pieradis pie dzīves ar kontaktlēcām, taču ļoti vēlējos dzīvot bez tām – pamosties un uzreiz visu skaidri redzēt.

“Šo sapni man
palīdzēja īstenot
Dr. Solomatina
Acu centrs!”

Vilcināties lika
nepareizi priekšstati

Par redzes lāzerkorekciju biju aizdomājies jau sen, bet tik ilgi vilcinājos tādēļ, ka man bija nepareizi priekšstati par operāciju un atveseļošanās laiku pēc tās. Piemēram, iepriekš domāju, ka pēc operācijas divas nedēļas neko nevarēšu darīt un būs jāguļ mājās. Tā kā ierasti ļoti aktīvi koncertēju, šādai divu nedēļu ilgai slimības lapai man neatlika laika. Bet 2020. gadā izmaiņas mūsu ikdienā ieviesa pandēmija, kuras dēļ atcēlās daudzi koncerti, un es izdomāju – šis ir īstais laiks, lai beidzot parūpētos par savu redzi!

Pēc konsultācijas Dr. Solomatina Acu centrā sapratu, ka patiesībā visus šos gadus biju kļūdījies un mani priekšstati par redzes lāzerkoreciju bija aplami! Kā izrādās, man nav nepieciešams uz divām nedēļām atlikt savu dzīvi. Ārsts teica, ka, ja jūtos komfortabli, jau nākamajā dienā pēc operācijas varu pats braukt ar auto un atgriezties savās ikdienas gaitās. Protams, jāievēro zināma piesardzība – jāvalkā saulesbrilles, regulāri jāpilina acu pilieni, acis nedrīkst berzēt, divas nedēļas nedrīkst lietot alkoholu, kā arī iet pirtī vai peldēt baseinā. Bet nedēļu pēc operācijas jau drīkstēju stāvēt uz galvas, kas man bija ļoti svarīgi, tā kā šobrīd aktīvi nodarbojos ar CrossFit. Pēc konsultācijas biju pārliecināts, ka esmu pieņēmis pareizo lēmumu un redzes lāzerkorekcija nevis sarežģīs manu dzīvi, bet tieši pretēji – to uzlabos!

Pilns diagnostikas
un ārstniecības
pakalpojumu klāsts.

Redzes lāzerkorekcija no 100 EUR/mēnesī.
Pieteikt konsultāciju

Kas ir
piemērotākais man?

Pirmajā tikšanās reizē ārsti veica vairākas pārbaudes, lai saprastu, vai esmu atbilstošs kandidāts šādai operācijai un kura lāzerkorekcijas metode man ir vispiemērotākā.

Pārbaudes laikā sapratu, ka mana redze patiesībā bija sliktāka, nekā biju iedomājies, un manas lēcas man bijušas pār vāju. Patiesībā mana redze bija -3. Pēc detalizētām pārbaudēm ārsts apstiprināja, ka manu redzi iespējams koriģēt ar lāzeroperāciju un vispiemērotākā metode būtu Femto – LASIK.

Man tika ļoti detalizēti izstāstīts, kā operācija notiks, kā tiks veikta redzes korekcija un cik ilgs būs mans atkopšanās periods.

Jāatzīst, ka šajā posmā vislielākās grūtības man sagādāja tas, ka divas nedēļas pirms operācijas nedrīkst nēsāt kontaktlēcas. Biju tik ļoti pieradis ikdienā nenēsāt brilles, ka šķita – tas būs liels pārbaudījums.

Patiesībā viss noritēja bez problēmām, un beidzot varēju pielietot savu briļļu kolekciju.

Lielā diena

Operācijas dienā, dodoties uz klīniku, izjutu zināmu satraukumu. Biju pārliecināts, ka esmu drošās rokās un viss noritēs veiksmīgi, bet operācija tomēr paliek operācija.

Klīnikā mani sagaidīja draudzīgais personāls un pavisam drīz jau devāmies uz operāciju bloku. Māsiņa iepilināja acu pilienus, uzgaidāmajā telpā satiku vēl dažus cilvēkus, kuriem paredzēta tāda pati procedūra.

Protams, satraukums bija jūtams, bet visi bijām pozitīvā noskaņojumā. Pēc mirkļa māsiņa pasauca mani uz operāciju zāli, kur satiku savu ārsti – Dr. Janu Gertneri.

Visas operācijas laikā viņa ar mani sarunājās un uzmundrināja. Man šķita, ka process būs daudz trakāks, un savā prātā jau biju izfantazējis vairākus scenārijus. Jāatzīst, ka nevienā brīdī neizjutu sāpes!

Procedūra bija ļoti ātra, un jau pēc 15 minūtēm tā bija galā. Pēc tam sapratu, ka nebija vērts satraukties! Un vislabākais – redzes lāzerkorekcijas efektu sajutu uzreiz, kolīdz piecēlos no kušetes.

Uz sienas, vairāku metru attālumā no manis, atradās pulkstenis, un es lieliski redzēju laiku. Ko tādu iepriekš pat nevarēju iztēloties! Telpā es iegāju bez brillēm un ar redzi -3, un pēc 10 minūtēm piecēlos no kušetes jau ar labu redzi!

Pēc operācijas vēl mirkli pasēdēju uzgaidāmajā telpā, jo ārstei pēc aptuveni 15 minūtēm bija jāpārbauda, vai viss ir labi. Par laimi, viss izdevās lieliski, un varēju doties mājās.

Pilns diagnostikas
un ārstniecības
pakalpojumu klāsts.

Redzes lāzerkorekcija no 100 EUR/mēnesī.
Pieteikt konsultāciju

Mirklis pēc

Pirmās pāris stundas pēc operācijas bija diezgan sarežģītas, jo man ļoti asaroja acis un tās gribējās paberzēt.

Lai nekristu kārdinājumā, devos gulēt. Aizmigt nebija viegli, bet man tas izdevās. Kad pēc vairākām stundām pamodos, diskomforts bija samazinājies.

Joprojām biju patīkami pārsteigts par to, cik labi redzu. Visu dienu devos pie sava dzīvokļa loga un ieraudzīju lietas, kuras gadu garumā nebiju varējis redzēt pat ar brillēm. Saskatīju detaļas, krāsas, un dzīve bija ieguvusi pavisam citādu garšu.

Visu dienu turpināju izpildīt ārsta norādījumus un pilināt acu pilienus.

“Visu dienu devos pie sava dzīvokļa loga un ieraudzīju lietas, kuras gadu garumā nebiju varējis redzēt pat ar brillēm.”

Kā es jūtos šodien?

Dzīve tagad ir pavisam citādāka, jo es tiešām varu redzēt tādas lietas, kuras pat ar kontaktlēcām un brillēm iepriekš īsti neredzēju. Jau nākamajā dienā uz pārbaudi acu centrā braucu pats, sēžot pie stūres. Spēju tālumā saskatīt visas ceļazīmes, visas detaļas uz ceļa. Joprojām izbaudīju katru mirkli un savu jauno redzi. Ārsti pārbaudīja manu redzi, un tā biju uzlabojusies par 200%. Redzēju pat nelielos burtus, kurus pārbaudē pirms operācijas pat nevarēju saskatīt.

Pēc operācijas man tika veiktas vēl divas pārbaudes – pēc 10 dienām un pēc mēneša. Abas pārbaudes noritēja ļoti veiksmīgi, un ārste teica, ka manas acis ir pilnībā sadzijušas! Biju pieradis, ka, vakarā pirms gulētiešanas noņemot brilles, gāju gulēt ar miglainu redzi. Tagad, ejot gulēt, visu redzu skaidri un no rīta, atverot acis, uzreiz visu redzu, un man nav jātaustās blakus gultai pēc brillēm. Tā tiešām ir ļoti, ļoti laba sajūta!

Ja iepriekš būtu zinājis, cik ceļš uz sapņu redzi ir vienkāršs, lēmumu doties uz Dr. Solomatina Acu centru būtu pieņēmis daudz ātrāk! Ja kādam vēl rodas šaubas, es ieteiktu nešaubīties uz aiziet uz konsultāciju! Jūsu dzīve uzlabosies neaprakstāmi!