Bērnu patoloģijas

Laikā, kad bērni lielāko dienas daļu pavada pie datora mācoties, pildot mājasdarbus, pēc tam telefonā spēlējot spēles vai skatoties video, ir svarīgi aizdomāties par sekām, kas rodas šīs pārslodzes dēļ.

Acs ir viens no svarīgākajiem orgāniem apkārtējās vides uztveršanai, kas ietekmē arī smadzeņu darbības attīstību. Bērnu patoloģijas un kairinātāji no apkārtējās vides šajā periodā var iespaidot bērna acu attīstības gaitu, kas var novest līdz nopietniem redzes funkciju bojājumiem.

 

Nozīmīgākās bērnu patoloģijas ir:

  • Tuvredzība – vēršot skatienu uz tālumā esošiem priekšmetiem atklājas, ka priekšmetu kontūras “peld”.
  • Ambliopija (aklums no nelietošanas) – gaismjūtīgo tīklenes audu attīstības traucējumu dažādu cēloņu rezultātā tiek kavēta acs redzes funkcija. Šie smagie funkcionālie traucējumi prasa aktīvu ārstēšanu jau kopš paša attīstības sākuma. Kopā ar ambliopiju bieži attīstās arī šķielēšana. Šādā gadījumā ārkārtīgi svarīga ir savlaicīga diagnosticēšana, korekcija, un dažreiz ir nepieciešama arī operatīva ārstēšana.

Lai parūpētos par bērna normālu attīstību un novērstu vai minimizētu bērnu patoloģijas ietekmi, jau agrīnā vecumā ir ieteicams veikt rūpīgu bērna redzes pārbaudi.

Bērna vizīti vari pieteikt jau šodien pa telefonu +371 20 016 968 – strādājam katru darba dienu plkst. 9.00-19.00.