DIAGNOZE-KATARAKTA. KO DARĪT?

Cilvēks atnāk pie Jums un saka: “Dakter, ko lai dara?” Tad kāds ir šis ceļš un process, un ko Jūs darāt?
Atbild Prof. Igors Solomatins: “Ja cilvēkam mēs diagnosticējam kataraktu, protams, un es vēlos to uzsvērt, jo valda priekšstats, ka kataraktu labāk operēt “jo vēlāk, jo labāk”, tagad šī situācija krietni mainījusies, jo agrāk, kad valdīja tāds priekšstats, mums bija pavisam citas operācijas-tad mēs veicām griezienu acī, kā saka “no auss līdz ausij”- tik lielu, lai ar šī grieziena palīdzību būtu iespējams izspiest, tādēļ mēs spiedām uz šo daļu un izspiedām caur to lielo brūci šo lēcu. Pēc tam mēs likām 10 šuves. Protams, pēc šīs operācijas bija ļoti, ļoti ilgs rehabilitācijas laiks.
Tagad ir pavisam cita lieta. Tagad mēs veicam operācijas ar dūrienu un šis grieziena garums ir tikai 1,8-2,00 mm. Tas nozīmē, ka mēs praktiski tikai ar vienu dūrienu esam spējīgi izņemt ārā to lēcu.
Tagad mēs visas operācijas veicam ar, tā saucamo, ultraskaņas palīdzību.
Ko tas nozīmē? Tas nozīmē, ka mēs iekšā ievadām ultraskaņas galu un ar ultraskaņu sadalām dabisko lēcu pa daļām un pēc tam šīs daļas skalojam ārā. Tagad mūsu rīcībā ir lāzers, jo, cik es sevi atceros, vienmēr pacienti man jautāja vai ir iespējams operēt kataraktu tāpat kā, piemēram, tuvredzību vai tālredzību-ar lāzeru. Bet kādu laiku atpakaļ, šādas iespējas mums nebija sakarā ar to, ka vispār nebija agrāk lāzers kataraktas operācijai. Bet tagad ir iespēja veikt daļu no šīs kataraktas operācijas vairākos etapos ar lāzeru.
Ko tas nozīmē? Tas nozīmē, ka šie galvenie etapi, kuri sastāv no tā, ka mēs izveidojam lodziņu šīs lēcas kapsulai, tālāk sadalām lēcas pa gabaliņiem, tad veicam griezienus radzenē.
Visus šos etapus mēs pašreiz veicam ar lāzeru. Un mums pēc šī lāzera etapa atliek tikai izskalot šos gabaliņus un ielikt mākslīgo lēcu. To mēs darām, izmantojot mikroskopu.
Kādas priekšrocības ir parādījušās lāzeram?
Pirmkārt, ko nozīmē ultraskaņa? Ultraskaņa, ja ir diezgan cieta lēca, mums nepieciešams, ultraskaņas spēju palielināt.
Šī ultraskaņa nav tik vienkārša, jo, ja mēs ilgi strādājam ar ultraskaņas uzgali acī, mēs varam bojāt radzenes endotēliju, jeb radzenes iekšējo slāni.
Diemžēl radzenes endotēlijs nav spējīgs atjaunoties un mēs nevaram to restaurēt. Tagad mums ir iespēja krietni samazināt ultraskaņas izmantošanas laiku, tāpēc mums vairs nav nepieciešams darboties ar šo ultraskaņas uzgali tik ilgi kā agrāk. Tas ir pirmais moments.
Otrkārt, šim lodziņam ir jābūt ļoti precīzam, ja mēs izdomājam, ka diametram ir jābūt 5,5, tad ar lāzera palīdzību arī uztaisām 5,5. Bet ar roku…, Jūs varat saprast. Ar roku tas ir gan grūti. Tālāk- lēcas sadalīšana pa gabaliņiem. Tagad mēs ar lāzera palīdzību esam spējīgi bez problēmām sadalīt lēcu pa gabaliņiem un tādēļ, protams, rezultāti, pēc šīs operācijas krietni uzlabojas.”
Piesakieties uz konsultāciju jau tagad!