Vai skropstu pieaudzēšana ir bīstama redzei?

Populārā skaistumkopšanas procedūra var būt bīstama Jūsu veselībai un redzei. Lai pieaudzētu skropstas, meistaram nav nepieciešama medicīniskā izglītība, un klients ne vienmēr var patstāvīgi novērtēt iespējamos riskus, kas saistīti ar skaistumkopšanas procedūru. Neskatoties uz šķietamo vienkāršību, procedūras veikšanai ir vajadzīgas noteiktas prasmes, profesionāla pieeja un augsta izpildes precizitāte. Kas var būt bīstams manipulācijās ar skropstām?

Īsi par skropstu pieaudzēšanas procesu

Skropstu pieaudzēšanas meistars izmanto mākslīgās skropstas, kuras tiek uzklātas uz dabiskās skropstu augšanas līnijas un tās tiek nostiprinātas uz dabīgajām skropstām ar speciālas līmes palīdzību. Standarta skropstu pieadzēšanai, meistars vienaj acij izmanto vidēji no 40 līdz 100 mākslīgajām skropstām.

Kāpēc tas ir bīstami?

Sliktas kvalitātes materiālu izmantošana, pārmērīgs līmes daudzums, nekvalificēts meistars un citi faktori var izraisīt dažādas komplikācijas pēc procedūras.

Galvenie riski acīm: plakstiņu pietūkums, radzenes un plakstiņu infekcijas, īslaicīgs vai pastāvīgs skropstu zudums. Eksperti arī atzīmē, ka procedūras rezultātā var rasties citas komplikācijas:

  • Konjunktīvas (konjunktivīts) vai radzenes (keratīts) kairinājums. Reakciju var izraisīt kontakts gan ar mākslīgajām skropstām, gan ar līmes sastāvu;
  • Alerģiskas reakcijas var izraisīt līme vai, drīzāk, sastāvā esošais formaldehīds. Tas ir kancerogēns, kura lietošana daudzās pasaules valstīs ir ierobežota nopietna veselības apdraudējuma dēļ. Tas var izraisīt acu asarošanu, alerģisku reakciju un “garozas” veidošanos skropstu pamatnē. Formaldehīds var atrasties gan dārgos, gan lētās skropstu līmēs;
  • Procedūra var izraisīt arī acs plakstiņu iekšējās virsmas eroziju, kas var novest pie Jūsu dabisko skropstu bojājumiem;
  • Pastāv arī infekcijas iespējamība. Mākslīgās skropstas notver netīrumus un baktērijas, un ar nepietiekami rūpīgu skropstu mazgāšanu, tiek radīti visi apstākļi infekciju attīstībai. Viens no pirmajiem infekcijas simptomiem pēc procedūras ir acu apsārtums;
  • Skropstu nesamērīgā lieluma un garuma dēļ var rasties sausās acs sindroms. Garās skropstas katras acu mirkšķināšanas laikā palielina gaisa straumju iedarbību uz acs virsmu, kas noved pie dabisko asaru ātrākas izžūšanas;
  • Alopēcija ir stāvoklis, kad dabiskie skropstu matiņi izkrīt pārmērīgas noslodzes rezultātā, ko rada tām piestiprinātās mākslīgās skropstas. Matu folikula tiek bojāta, kas var palēnināt vai pilnībā apturēt skropstu augšanu.

Kā sevi pasargāt?

Skropstu pieaudzēšanas procedūra dod tikai estētisku efektu, bet risks acu veselībai ir diezgan augsts. Nedrīkst veikt skropstu pieaudzēšanu, ja Jums ir mieža grauds vai konjunktivīts, kā arī citas acs iekaisuma slimības.

Jāatcerās, kā profesionālie meistari  izmanto tikai augstas kvalitātes materiālus: līmi un mākslīgās skropstas, kas izturējušas dermatoloģisko pārbaudi. Šajā gadījumā riski tiek samazināti līdz minimumam, taču nedrīkst aizmirst par individuālo neiecietību. Pirms skropstu pieaudzēšanas ieteicams pārbaudīt ādas reakciju uz skropstu līmi. Procedūru var sākt tikai tad, kad esiet pārliecināti par tās drošību acīm.

Izvēlieties pārbaudītu skaistumkopšanas salonu vai klīniku, kur speciālisti stingri ievēro sanitāros standartus, un skropstu pieaudzēšanai tiek izmantoti tikai augstas kvalitātes materiāli. Ja Jūs izlemjat par labu procedūrai, esiet uzmanīgi, un pēc procedūras novērojiet acu stāvokli.

Ja pēc skropstu pieaudzēšanas Jums ir sausas acis un plakstiņi, acu apsārtums un kairinājums, iekaisuma procesu saasināšanās, alerģiskas reakcijas, dabisko skropstu trauslums – nekavējoties sazinieties ar meistaru, lai pilnībā noņemtu mākslīgās skropstas. Pēc tam apmeklējiet oftalmologu, kurš veiks acu pārbaudi un izvēlēsies efektīvāku ārstēšanas metodi.