Acu permanentais grims un redze: kas jāzina pirms procedūras

Krāsvielu ievadīšanas procedūra zem ādas lūpu ādas, acu plakstiņiem un uzacu zonā ir populāra procedūra mūsdienu sieviešu vidū, jo tā novērš nepieciešamību ikdienā uzklāt un noņemt kosmētiku. Starpskropstu krāsošana un acu ēnojuma uzklāšana ir delikāta procedūra, kas tagad ir pieejamāka nekā jebkad, bet vai tā ir droša? Mēs pastāstīsim, kādas komplikācijas ir iespējamas pēc procedūras, un kas Jums jāzina, pirms nolemjat to veikt.

Īsumā par acu permanento grimu

Pirms procedūras uzsākšanas meistars attauko ādu, attīrītot to no kosmētikas, pēc tam veic jutīguma testu pret anestēzijas preparātu. Nākamais solis ir lokālā anestēzija, izmantojot īpašu krēmu, kas tiek uzklāts uz acu plakstiņa virsmas. Krāsas uzklāšanas process sākas ar skropstu augšanas līnijas iezīmēšanu ar adatu. Uzreiz pēc tam tiek veikta pakāpeniska ēnošana ar speciāla instrumenta palīdzību.

Seansa beigās meistars nomazgā lieko krāsvielu, kas izdalās no ādas, un apstrādā pigmentēto zonu ar antiseptiskiem līdzekļiem. Dažos salonos papildus tiek uzklāta aizsargājoša ziede, lai novērstu infekcijas attīstību uz iekaisušas ādas risku.

Svarīgi atcereties, ka pēc plakstiņu permanenta grima uzklāšanas acis stipri piepampst, it īpaši pirmajā dienā. Tā ir normāla ķermeņa reakcija uz daudziem epidermas bojājumiem.

Cik ilgā laikā sadzīst acu plakstiņi pēc procedūras?

Plakstiņu pietūkums pāriet 2-3 dienu laikā, bet kontūrs sadzīst apmēram 14 dienu laikā. Visu šo laika periodu traumētajai vietai ir nepieciešams uzklāt krēmu, kam ir reģenerējoša, mitrinoša un antibakteriāla iedarbība. Tas novērš ādas izžūšanu un infekciju iekļūšanu traumētajā ādā. Acu pietūkuma periodā pēc procedūras ieteicams atteikties no palielinātas redzes slodzes, ieskaitot automašīnas vadīšanu.

Ja nav komplikāciju, šiem ieteikumiem vajadzētu būt pietiekamiem, lai noritētu pilnīga ādas sadzīšana un atveseļošanās.

Kādas blaknes ir iespējamas pēc procedūras?

Gadījumā, ja permanenta meikapu veica nepietiekami kvalificēts speciālists, plakstiņa pietūkums pēc procedūras veikšanas nav vienīgā problēma. Tapāt, neveiksmīga adatas iekļūšana kapilāros, var izraisīt zemādas asins izplūdumus, jeb zilumus. Tā rezultātā veidojas sasitumi, kas dzīst pietiekami ilgi. Šajā gadījumā nav ieteicams atkārtot procedūru aptuveni 6 mēnešus.

Ja permanentais acu meikaps tika veikts nekvalitātīvi, var rasties izdalījumi no acīm, acu asarošana, acu apsārtums, kā arī redzes pasliktināšanās. Ja meistars neievēro higiēnas noteikumus un izmanto sliktas kvalitātes krāsu, tās var radīt nopietnas sekas Jūsu veselībai. Krāsojošā līdzekļa uzklāšanas laikā tiek pārkāpta plakstiņu ādas integritāte, kas, neuzmanīgi apstrādāto instrumentu dēļ, var kļūt pa infekcijas iekļūšanas iemeslu.

Pretsāpja līdzekļa nokļūšana uz acs gļotādas var izraisīt radzenes iekaisumu un tā bojājumus, kas negatīvi ietekmē redzes asumu.Aizliegts veikt acu permanenta  meikapu, jebkuru acu slimību saasināšanās periodā, kā arī hroniska konjunktivīta gadījumā.

Vai acu permanentais grims ir kaitīgs acīm?

Ja Jūsu meistaram ir profesionāla pieeja procedūrai, tad permamentais grims nav kaitīgs acīm.

Atcerieties, ka profesionāļi savā darbā izmanto tikai augstas kvalitātes materiālus. Izvelāties par labu pārbaudītam speciālistam, kurš stingri ievēro sanitāros standartus. Ja Jūs nolemjat par procedūru, esiet uzmanīgs un pēc procedūras novērojiet Jūsu acu stāvokli.

Gadījumā, ja pēc procedūras Jūs novērojāt acu un plakstiņu sausumu, acu gļotādas kairinājumu vai alerģisku reakciju, tad nekavējoties sazinieties ar oftalmologu, lai saņemtu profesionālu palīdzību un izvairītos no turpmākajām veselības problēmām.

Jūs varat pieteikties uz konsultāciju un pārbaudi pie pieredzējošiem oftalmologiem Dr. Solomatina Acu Centrā pa t. +371 20 016 968 vai tiešsaistē.